Guláška 2017

Written by spravca on 22/09/2017. Posted in Aktuality

 Guláška 2017

    Myšlienka stretnutia numizmatikov pod názvom Guláška vznikla po prvý krát na numizmatickom webe www.burza-minci.com v roku 2012. Jej autorom a zároveň prvým organizátorom bol užívateľ stránky a zanietený zberateľ Branislav Badík. Od vtedy  sa už toto neformálne stretnutie uskutočnilo po šiesty krát. Postupne sa Guláška uskutočnila v Terchovej, Trenčíne, Borinke pri Bratislave, Košiciach, Kremnici a naposledy opäť v Trenčíne. Na poslednej sa podieľali weby www.burza-minci.com, www.cs-mince.eu a Trenčianski numizmatici. Hlavný program prebiehal v sobotu 16. 9. 2017 ale numizmatickí nadšenci z celého Slovenska sa postupne schádzali na mieste už od piatku.

    Oficiálny program v sobotu začal návštevou Burzy starožitnosti na výstavisku v Trenčíne. Neskôr sa účastníci presunuli do penziónu In v Zamarovciach, kde ich čakal hlavný bod programu. Guláš sa podľa všetkého vydaril, pretože asi po dvoch hodinách od uvarenia sa po ňom zľahla zem.

   Po krátkej sieste nasledovala tombola. Vďaka viacerým sponzorom sa podarilo zabezpečiť hodnotné ceny a víťazom boli všetci zúčastnení.           

   Posledným oficiálnym bodom programu bolo slávnostné odovzdanie štafety na Gulášku 2018. Príjemným prekvapením bolo, že si ju prevzal samotný zakladateľ tejto myšlienky a môžeme sa tešiť na budúcoročné pokračovanie krásnej tradície, tentokrát  v Žiline.

   Potom už nasledoval voľný program, diskusie o numizmatických aj nenumizmatických témach a nechýbala ani tradičná súťaž  v hode šípkami.

   Na záver treba ešte popriať aby táto pekná myšlienka v budúcnosti nezanikla a ďalej sa rozvíjala. Tiež chcem touto cestou poďakovať všetkým organizátorom, sponzorom a účastníkom.

Share Button